Katamarany

Żeglowanie katamaranem jest dyscypliną sportową, która na całym świecie cieszy się wzrastającą popularnością. Fascynacja szybkością, „latanie” nad wodą na trapezie jest przeżyciem, które swoim urokiem pociąga coraz więcej osób mających sportowe ambicje i pragnących odpowiednio spędzić wolny czas. Dotyczy to nie tylko zagorzałych żeglarzy regatowych, lecz w szczególności również żeglarzy niedzielnych i urlopowiczów, którzy w czasie wakacji chcieliby pożeglować w nowym wymiarze.

Nauka pływania na katamaranie jest dziś bardzo prosta. Na kursie pod okiem instruktora zdobywa się podstawowe umiejętności związane z budową katamaranu i teorią żeglowania. Kładziony jest nacisk na bezpieczeństwo przy wykonywaniu podstawowych manewrów. Zajęcia składają się z części  teoretycznej i praktycznej. Wszelkie czynności wykonywane są pod nadzorem instruktora na katamaranie oraz z płynącej obok motorówki. Uczestnicy zapoznają się ze sposobami dobijania w różnych warunkach, pływaniem różnymi halsami, ćwiczą zwroty, zatrzymanie katamaranu, manewr podchodzenia do człowieka za burtą oraz stawianie przewróconego katamaranu.

Po ukończonym kursie można także przystąpić do egzaminu i uzyskać tzw. międzynarodowy certyfikat katamaranowy, uprawniający do wypożyczania katamaranu w wypożyczalniach na całym świecie.

Kursy indywidualne prowadzone są dla 2-3 osób i trwają 12 godz. (rozłożonych w odpowiednim czasie).

Zapraszamy także do współpracy firmy i agencje eventowe, dla których mamy przygotowane specjalne programy team-buildingowe oparte na szkoleniach katamaranowych.

Szczegóły i kontakt w sprawie kursów indywidualnych oraz programów dla firm:

Marian Tobys
tel. 604 091 592

e-mail: topcat@post.pl